czwartek, 9 maja 2013

▲Jak zabłysnąć na Facebooku ▲- wprowadzenie


Aloha! Co u Was?

Wraz z zakończeniem majówki wróciłem do szkoły i zabrałem się za kręcenie mojego dokumentu, który ma być moją pracą dyplomową na zaliczenie reżyserii. Nie zdradzę na razie, o czym będzie Niestety, jestem bardzo do tyłu z terminami. Tak naprawdę, dokument powinien być już na etapie montażu, a ja nawet go jeszcze nie nakręciłem. Dlatego daruję sobie w najbliższym czasie wyjścia na wszelkiego rodzaju imprezy, by spożytkować czas na pracę nad dyplomem. Poźniej już wakacje, wyjazdy, przesiadywanie nocą na mieście i, mam nadzieję, praca nad klipem do nowego singla. Tym czasem, zapraszam Was do przeczytania pierwszej części mojego nowego poradnika. 
          Niedawno, pomiędzy artykułami o "gwiazdach", lansującymi się opowieściami o swoich majtkach, pieskach i piersiach, pojawił sie z artykuł o młodej, zdolnej aktorce, która, "jak zwykły człowiek", kupiła obiad w barze mlecznym (Link). Pojawienie się tego, z pozoru mało interesującego "newsa", było dla mnie był o tyle ciekawe, że uznałem je za sygnał, że wielu ludzi ma już dość czytania ciągle o tych samych, na siłę promowanych celebrytach, którzy tak naprawdę nie mają nic do zaprezentowania i są coraz bardziej zainteresowani czymkolwiek co dotyczy świeżych, nowych twarzy, które nie muszą robić wokół siebie sensacji, by ktoś się nimi zainteresował. 
 Wielu marzy, by zaprezentować światu swój talent i stać się osobą rozpoznawalną. Kiedyś znacznie ciężej było zabłysnąć nie mając odpowiedniego zaplecza (czyt. znanych/bogatych rodziców). Na szczęście nadeszły czasy, kiedy każdy może zaprezentować ludziom co ma do zaoferowania dzięki takim portalom jak Facebook, YouTube czy BlogSpot.
Młode talenty były dotychczas pomijane przez portale i tabloidy z racji tego, że czytelników interesowały głównie wiadomości na temat kontrowersyjnych celebrytów. Popyt na artykuły o nich jest chyba coraz mniejszy, gdyż redakcje zaczynają coraz bardziej dostrzegać nowe twarze (debiutujących wokalistów i aktorów) oraz gwiazdy internetu.

      Dokładnie rok temu bylem na imprezie urodzinowej redaktora naczelnego K Maga - Mikołaja Komara (była to pierwsza "dorosła", branżowa impreza na jakiej bylem). Zdziwilo mnie, że fotografowie nie zwracali uwagi na jedną z najpopularniejszych polskich blogerek modowych (mająca już wtedy ogromną ilość fanów), a latali za mało popularną celebrytką znaną z tego, że została ostro skrytykowana za, przez wielu oceniony jako tragiczny, wystep na festiwalu w Opolu.
Dziś sprawa wygląda zupełnie inaczej. Blogerki stały się celebrytkami, których zdjęcia z imprez w agencjach prasowych rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

  
 Stacje takie jak Pudelek.TV coraz częściej przeprowadzają wywiady z blogerami, którzy zaistnieli właśnie dzięki temu, że mają coś ciekawego do powiedzenia (czego nie można powiedzieć o niektórych celebrytach, znanych głownie z tego, że są znani lub, po prostu, ludzie lubią się śmiać z głupot, które gadają). Tysięczna rozmowa z postacią taką jak "słynna krytykąca piosenkarka" w starciu np. z wywiadem z blogerem OhPatrykiem w Pudelek.TV wypada bardzo słabo.
Mówiąc krótko, internet otworzył drzwi dla wszystkich tych, którzy chcą pokazać się światu. Niezależnie od tego, czy piszą bloga, śpiewają, robią zdjęcia, pozują, czy podlizują się komuś sławnemu. Właściwie nie trzeba robić nic konkretnego, trzeba tylko wiedzieć, jak się sprzedać. Żadna inna platforma nie daje nam takiego pola do popisu w tej materii jak nasz ukochany FACEBOOK...

8 komentarzy:

 1. super wpis, podoba mi się Twój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najlepszy blog swiataaaaaa ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Napisz coś o PiKeju!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładne fotki <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Howdy! Someone in mу Myspace grоup shared this ωebsite with us so I
  cаme to give it a lοok. Ι'm definitely loving the information. I'm bookmarking and wіll be tweeting thiѕ to my followers!
  Wonderful blog and gгeat ԁesign аnd style.  Reviеw mу weblog: payday loans

  OdpowiedzUsuń